top of page
Dzieci i nauczyciel w przedszkolu

Nasza misja

Nasze przedszkola i żłobki integracyjne to miejsca, gdzie dzieci z różnymi potrzebami i możliwościami mogą się wspólnie bawić, uczyć i rozwijać.

 

Wierzymy, że integracja jest szansą na lepsze poznanie siebie i innych, na rozwijanie tolerancji, empatii i współpracy.

Co nas wyróżnia?

Kid Piling Blocks

Indywidualizm

Wierzymy, że dzieci najlepiej rozwijają się w środowisku, które docenia ich wyjątkowość. Na każdym etapie dorastania konieczne jest wsparcie, aby rozwój emocjonalny, społeczny i twórczy przebiegał harmonijnie. Opierając się na mocnych stronach, zainteresowaniach i naturalnej ciekawości każdego dziecka, zachęcamy je do odkrywania świata oraz do rozwijania nowych umiejętności i nawiązywania bliskich relacji.

Dzieci w szkole

Edukacja demokratyczna

Dzieci są żądne wiedzy i chłoną ją jak gąbka, o ile tylko nikt nie osłabi w nich motywacji wewnętrznej do jej zdobywania. Od małego zdobywają wiedzę poprzez obserwację i uczestnictwo w różnych zajęciach, a rolą dorosłego jest wspieranie dziecka w tym naturalnym procesie. Dorośli mogą dzielić się z dziećmi swoją wiedzą i doświadczeniem – np. czytając, pokazują się, że czytanie jest fajne.Nasz mózg jest tak skonstruowany, że lepiej przyswaja wiedzę, kiedy więcej zmysłów jest w ten proces zaangażowanych. Lepiej się uczymy, kiedy mamy na to ochotę, niż kiedy jesteśmy do czegoś przymuszani.

Rodzina

Relacje i dojrzałość emocjonalna

​Nasza placówka kładzie nacisk na jakość budowanych relacji w stosunku do uczniów, nauczycieli, rodziców i opiekunów. Zapewnienie miłości, akceptacji i bezpieczeństwa wpływa na lepsze postawy dorastających w takiej atmosferze osób i przez to poprawia otaczający nas świat. Wykształcenie zdolności do niesienia pomocy innym, altruizmu i empatii to główne zadanie. A nauczyć miłości nie można przez dyktaturę, tresurę i władcze nakazy!

Nauczyciel i uczeń

Wykwalifikowana kadra specjalistów

Jesteśmy przekonani, że nasi podopieczni oraz ich rodzice i opiekunowie zasługują na profesjonalne wsparcie wysoko wykwalifikowanej, doświadczonej i empatycznej kadry. Kompletując nasze zespoły pracowników postawiliśmy na długofalowe współprace z najlepszymi pedagogami, psychologami i logopedami, których priorytety i cele są tożsame z naszą misją.
 

Gry Urodzinowe

Wykorzystanie techniki metody ruchu rozwijającego W.Sherborne

Podstawowymi założeniami metody 
Weroniki Sherborne jest rozwój dziecka poprzez ruch:

· świadomość własnego ciała i usprawnianie ruchowe

· świadomość przestrzeni i działania w niej

· dzielenie przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązanie z nimi bliskiego kontaktu

Prowadzenie ćwiczeń tą metodą ma na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych.

Grupa Coloring

Dodatkowo

 

  • Kameralne grupy

  • Stawiamy na edukację polisensoryczną i uwielbiamy się brudzić.

  • Nie stosujemy żadnych kar! Towarzyszymy dzieciom w trudnych emocjach!

  • Dużo czasu spędzamy na placu zabaw i spacerach po okolicy, jeździmy na wycieczki.

bottom of page