top of page
mazowsze.jpg

Współpraca Mazowsze

W ramach współpracy z Mazowszem została zorganizowana "Elfikowa Olimpiada Sportowa", podczas której można było wziąć udział w  wielu konkurencjach sportowych jednocześnie na świeżym powietrzu, na terenie należącym do naszego partnera - VIII Ogród Jordanowski. Teren dostosowany był wszechstronnie do potrzeb dzieci. Konkurencje były otoczone aurą zdrowej rywalizacji oraz nauki współpracy, by osiągać zamierzone cele.

Impreza zachęcała przede wszystkim do aktywności fizycznej, ale nie tylko. Sport to również współpraca, rywalizacja i świetna wspólna zabawa!

Program sportowych zabaw i konkurencji:

 • Do góry do góry jak kangury – wyścigi z obydwoma nogami w worku

 • Celne sokoły – rzut piłeczką do celu

 • Jednonożni piraci – slalom na jednej nodze między pachołkami

 • Kręć się kręć hula hop! – zadanie polegające na kręceniu jak najdłużej hula hop na biodrach

 • Kocia zwinność – marsz slalomem z jajkiem na łyżce polegający na tym, by nie upuścić jajka i jak najszybciej być u celu.

 • Wielki tor przeszkód!

 • Sztafeta bananowa – polegać będzie na przebiegnięciu w sztafecie trzyosobowej wyznaczonego odcinka, tyle tylko, że zamiast plastikowego przedmiotu biec będziemy z bananem w ręku. Banana na końcu trzeba będzie zjeść

Blok zawodów piłkarskich, który zrealizowaliśmy we współpracy z trenerem piłki nożnej. Polegał on na wykonaniu kilku piłkarskich akrobacji zakończonych strzałem na bramkę, a nawet rozegrania krótkiego meczu dla chętnych.

Stacja tańcz nie marudź – sport to nie tylko piłka nożna czy inne dyscypliny. Świetnym sposobem na ruch jest również taniec. W ramach wydarzenia wydzielono teren sceny tanecznej, na którym, wraz z instruktorem tańca, można było stworzyć lub zatańczyć do wybranego układu tanecznego przy akompaniamencie wybranego utworu.

Olimpijski szwedzki stół – w kontekście zdrowego żywienia, ale także zapewnienia chwilowego wytchnienia i odpoczynku od zabaw ustawiono długi stół z różnego rodzaju owocami, sokami i wodą do picia. Było można nie tylko zjeść smaczne owoce, ale również skomponować własną sałatkę owocową.

 

Kącik Malucha

Na imprezie nie zapomniano o uwzględnieniu najmłodszych dzieci i przygotowano bezpieczną strefę malucha. Teren był wydzielony i osłonięty od słońca, aby bez przeszkód dzieci mogły biegać i raczkować. Wewnątrz strefy rodzice znaleźli wiele atrakcji dostosowanych do wieku dzieci. Ponadto elfikowe Ciocie pokazywały różne inspiracje na zabawy z najmłodszymi.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski

Głównym celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na to jak ważna jest aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie oraz zdrowa rywalizacja i współpraca. Niech zdrowy duch sportu i zabawy niesie się jak najdalej!

Dziękujemy marce Mazowsze za możliwość zrealizowania tego projektu!

Telefon

796-553-550

Email 

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Instagram
bottom of page